Hamile Meditasyonu Eğitimleri ve Birebir Danışmanlık Desteği

Pandemi döneminde gebelik ve doğum deneyimleri yaşamış bir meditasyon eğitmeniyim. Bana bu süreçte eşlik edecek hamilelere özel bir meditasyon kursu olmaması, beni kendimi destekleyecek teknikler geliştirmeye yöneltti.
İhtiyaçlarımdan ve araştırmalarımdan yola çıkarak farklı meditasyon uygulamaları tasarladım. Kendim deneyimleyip test ettiğim tüm bu teknikleri, benzer bir arayışta olan gebelere fayda olmak adına bir hamile meditasyonu eğitiminde topladım.

Araştırmalarıma ve yeni uygulamalar geliştirmeye ise devam ediyorum. Doğum öncesi bağlanma (prenatal bonding), doğum travmalarına yol açabilecek olası engellerin, anne ve bebeğin istediği hızda ve derecede gebelik sürecinde çözümlenebilmesi bunlardan bazıları.

Eğitim İçeriği

Photo by Helena Lopes on Pexels.com

Hamile Meditasyonu Eğitimleri tüm kadınların katılımına açık. Hamileliğin herhangi
bir döneminde başlamak mümkün. Eğer bir önceki gebelik erken sonlandıysa, yoğun stresli ya da riskli bir gebelik yaşanıyorsa; eğitimlere hamileliğin ilk trimesterda başlamak daha faydalı. Ancak bu eğitim tıbbi ya da psikolojik bir tedavinin yerine tercih edilmemeli ve uzman desteği alınmalı.

İşlediğimiz konulara bazı örnekler ise şöyle:

 • Beden farkındalığını yükseltmek
 • Kendinle, rahminle ve bebeğinle bağ kurmak
 • Bebeğe bedensel ve duygusal sınırlarını tanıtmak
 • Doğum kaygılarını şifalandırmak
 • Hayal ettiğin doğum deneyimini tasarlamak
 • Gebelik döneminde ve doğum sırasında aktive
  edebileceğin iç destekleri tanımak ve güçlendirmek

Her meditasyon çalışmasına derin bir gevşemeyle başlıyoruz. Rahatlamaya her ihtiyaç duyduğunda bedenini ve zihnini kolayca gevşetebilmen ve stresle
baş edebilmen ve bağ kurma çalışmalarına geçişi kolaylaştırmak için.

Çalışmalarımıza arınma teknikleri de eşlik ediyor. Fiziksel, duygusal bedenlerini ve zihnini günlük hayatın olumsuz yüklerinden arındırmak ve vücudunun kendi
kendini iyileştirme potansiyelini uyandırabilmek için.

Karnındaki bebeğin ve onunla olan ilişkin ise diğer odak noktamız.

Bu amaçla, bebeğinle duygusal ve ruhsal bir bağ kurmana, onunla karşılıklı bir iletişime
hamilelik sürecinde geçebilmene, gönderdiği sinyalleri kendi duygu ve düşüncelerinden ayırt edebilmene ve bebeğinle bir ekip halinde doğum deneyimine hazırlamana yardımcı teknikler kullanıyoruz.

Online eğitim tarihleri:

Jitsi Platformu üzerinde dışarıdan erişime kapalı bir toplantı odasında buluşuyoruz.

Yeni grubumuzun ilk çalışması 2022 yılı Şubat ayında başlıyor. Seanslar her hafta Pazar günü Türkiye saatiyle 18:00 – 19:15 arasında gerçekleşiyor.

Eğer paylaşıma buluşmalarımız dışında da devam etmek istersen; his yüklemeleri, yaptığımız çalışmalarla ilgili teknik bilgiler paylaştığımız bir Whatsapp grubumuz da var.

Güncel etkinlik tarihleri, kayıt ve ücret bilgisi için bana epostayla ya da sosyal medya hesaplarımdan ulaşabilirsin:

Katılımcı Yorumları

Sık sorulan sorular:

 • Eğitim programının sana uygun olup olmadığına karar veremiyorsan, gel tanışalım! Linke tıklayarak örnek bir Hamile Meditasyonu uygulamasını ses kaydından uygulayabilirsin. Böylelikle bebeğin ile arandaki sevgi dolu bağın ilk adımlarını hamilelik sürecinde atabilirsin.
 • Eğitime kaydolduktan sonra, bebeğin henüz kayıt süren sonlanmadan sana kavuşmaya karar verirse, katılamadığın seansların katılım ücreti sana iade edilir.
 • Grup eğitimleri sana göre değil mi? Benden danışmanlık almak ister misin? Hamilelik deneyimine birebir eşlik edebilir ve senin ihtiyaçlarına özel uygulamalar tasarlayabilirim. Bilgi almak için bana sosyal medya kanallarından ya da eposta adresimden ulaşabilirsin: