Hamile Meditasyonu Doğuma Hazırlık Çalışmaları

Hamileliğinin son haftalarına hoşgeldin can kadın.
Hamile Meditasyonu Eğitiminin Doğuma Hazırlık bölümünde dört ses kaydı paylaşacağım seninle.

İlk üç kayıtta senin doğuma hazırlamana odaklanacağız. Dördüncü kayıtta ise bebeğini doğuma hazırlamana ve hamilelik deneyimine veda etmene.

Başlamadan önce seninle kısa bilgiler paylaşmak istiyorum:

  • Bu çalışmayı yaparken kollarını ve bacaklarını çaprazlamadan oturmanı ya da uzanmanı tavsiye ediyorum. Vücut içindeki enerji akışının engellenmemesi için.
  • Çalışma öncesinde üzerine bir battaniye alabilirsin, derin gevşeme sırasında vücut sıcaklığın düşebilir çünkü.
  • Çalışma sırasında senden bazı renk ve şekilleri gözünde canlandırmanı isteyeceğim. Gerçekten bunları birebir görmeye çalışmana gerek yok, sadece içinden “Şu an bu rengi / şekli görüyorum” demen etkisini deneyimlemen için yeterli.
  • Yönlendirmelerimi takip ederken önceliğin kendi iç sesini duyabilmek olsun. Örneğin ben sağa git derken içinden bir ses sola git diyorsa, tercihin kendi iç sesini takip etmek olsun. Yönlendirmelerim sadece bir öneri. Kendi fikirlerini ve yaratıcılığını takip etmek sana daha büyük fayda sağlayacaktır ve bebeğine seni daha da yaklaştıracaktır eminim.
  • Daha rahat gevşeyebilmek ve konsantre olmak için sana önerim bir fon müziği eşliğinde bu çalışmaları yapman. Sadece sesime odaklanarak da rahat konsantre olacak olabilirsin. Ama eğer istersen, fon müziği olarak kullanabileceğin kullanabileceğin iki playlist tavsiye edebilirim sana.

Haydi ilk ses kaydıyla başlayalım! Bu kayıt özellikle endişelerinin, kaygılarının yoğun olduğu anlarda seni desteklemek ve hayalindeki doğum deneyimini tasarlamana eşlik etmek için.

İkinci kayıt ise hayalindeki doğum deneyimini tasarlamana eşlik etmek için.

Sıradakı kayıt derin bir gevşeme deneyimi içeriyor. Gece yatmadan önce uygulayarak keyifle uykuya dalmana yardımcı olabilir. Bir başka özelliği ise seni doğum deneyimine yani bebeğini su elementinden (rahminden) toprağa (toprak ananın rahmine) güvenle bırakabilmene hazırlaması.

Dördüncü ses kaydını ise hamileliğinin 36. haftasını doldurduktan sonra yapmanı tavsiye ediyorum. Bebeği henüz hazır olmadığı bir çalışmayla strese sokmanı istemem. O yüzden lütfen 37. haftanın başına (37 + 0) kadar bekle bu çalışmayı yapmak için.

Dördüncü çalışmamız modüler bir çalışma. Modüler derken neyi kastediyorum peki?

Bu çalışmayı, o anda senin ve bebeğinin hazır olduğu bölüme kadar uygulayıp ardından 32. dakikadan itibaren kapanış kısmına geçmeni rica ediyorum. Ses kaydı içinde bu kararı nasıl alacağına dair bir açıklama da var. Dikkat etmen gereken şey, çalışmayı yaparken bebeğinin tepkilerini gözlemlemek ve yönlendirmeleri takip ederken zorlanıp zorlanmadığına dikkat etmek.

Ses kaydı içinde bu kararı nasıl alacağına dair bir açıklama da var. Dikkat etmen gereken şey, çalışmayı yaparken akışı, bebeğinin tepkilerini ve yönlendirmeleri takip ederken zorlanıp zorlanmadığını gözlemlemek.

Eğer bebeğinin ya da senin işlenen konuya bir direnciniz olduğunu hissedersen, orada ses kaydını durdur ve 32. dakikadan itibaren devam et. Bir sonraki uygun vakitte tekrar etmek üzere bir ya da birkaç gün ara ver.

Çalışma sonunda deneyimlerini benimle paylaşmanı sabırsızlıkla bekliyorum.

Keyifli çalışmalar; sağlıklı ve kolay kavuşmalar!

Doğuma Hazırlık

Çalışmalar bitiminde nasılsın?

Aklına takılan bir şey var mı? Ya da doğum deneyimi öncesi ihtiyaç duyduğun bir destek? Şimdiye kadarki buluşmalarımızda olduğu gibi, doğuma kadarki son haftalarda da yanındayım.

Bana şu kanallardan ya da telefon numaramdan ulaşabilirsin: