Hamile Meditasyonu Kursu

Ses Kayıtlarından Eğitim Grubu

Merhaba,

Başlamadan önce seninle kısa bilgiler paylaşmak istiyorum:

Çalışma öncesinde:

  • Çalışmaları yaparken kollarını ve bacaklarını çaprazlamadan oturmanı ya da uzanmanı tavsiye ediyorum. Vücut içindeki enerji akışının engellenmemesi için.
  • Yorgunsan ya da uykusuzluk sorunları yaşıyorsan, uzanarak yaptığın çalışmalarda uyuyakalma ihtimalin yüksek. Rahatlıkla uyuyakalmak için yine de uzanarak çalışmayı uygulamayı tercih edebilirsin.
  • Uyuyakalmadan, bilinçli bir şekilde çalışmaya katılmak istersen, rahat fakat mümkün olduğunca dik bir pozisyonda oturarak çalışmaya başlamanı öneririm.
  • Eğer bulunduğun ortam serin ise, çalışma öncesinde üzerine bir battaniye alabilirsin. Derin gevşeme sırasında vücut sıcaklığın düşebilir çünkü.

Çalışma sırasında:

  • Senden bazı renk ve şekilleri gözünde canlandırmanı isteyeceğim. Gerçekten bunları birebir görmeye çalışmana gerek yok, sadece içinden “Şu an bu rengi / şekli görüyorum” demen etkisini deneyimlemen için yeterli.
  • Yönlendirmelerimi takip ederken önceliğin kendi iç sesini duyabilmek olsun. Örneğin ben sağa git derken içinden bir ses sola git diyorsa, tercihin kendi iç sesini takip etmek olsun. Yönlendirmelerim sadece bir öneri. Kendi fikirlerini ve yaratıcılığını takip etmek sana daha büyük fayda sağlayacaktır ve bebeğine seni daha da yaklaştıracaktır.
  • Daha rahat gevşeyebilmek ve konsantre olabilmek için sana önerim bir fon müziği eşliğinde bu çalışmaları yapman. Sadece sesime odaklanarak da rahat konsantre olacak olabilirsin. Ama eğer istersen, fon müziği olarak kullanabileceğin iki playlist tavsiye edebilirim sana.

Haydi şimdi uygulamaya geçelim.

Seninle burada paylaşmak istediğim 4 çalışma var. Doğuma hazırlık odaklı 5. kayıtta ise bebeğini doğuma hazırlamak için tekrar buluşacağız. Bebeğinin de hazır olmasını beklememiz gereken bir çalışma olacak bu. Bana 36. haftanı doldurduğunda haber verebilir misin? Seninle bu kaydı o zaman paylaşacağım.

Seninle burada paylaşmak istediğim ilk çalışma, karnındaki bebeğinle arandaki saf sevgi bağına odaklamana yönelik bir tanışma meditasyonu. Sana tavsiyem, öncelikle bu çalışmayla başlaman.

Keyifli çalışmalar!

Bebeğinle Tanışma Çalışması

Sıradaki kayıt, özellikle kaygı, endişe, stres yüklü anlarında sana ve bebeğine yardımcı olabilecek; hafifleten ve rahatlatan bir meditasyon çalışması.

Kaygı ve Korkulardan Arınma Çalışması

Bir sonraki kayıtta, kalp-rahim bağına ve bebeğini doğurmak için ihtiyacın olan dişil bilgeliğe odaklanacağız beraber.

Rahim Bilgeliği Çalışması

Bir sonraki kayıtta, sevgiyle uğurlamak ve affetmek istediklerine odaklanacağız.

Şefkatle Vedalaşma/Affetme Meditasyonu

Son olarak, seninle kendi rahmine ve rahmindeki bebeğine bir yolculuğa çıkacağız.

Rahme Yolculuk

Çalışmalar hakkındaki yorumlarını ve deneyimlerini umarım benimle paylaşırsın. Nasıl geçtiğini duymak için sabırsızlanıyorum 🙂

Hamilelik sürecine ve doğmamış bebeğinle arandaki bağlanma yolculuğuna beni de ortak ettiğin bu keyifli 3 ay için sana teşekkür ederim. Sağlıklı ve kolay kavuşmalar diliyorum!

Çalışma sonlarında aklına takılanları, gözlemlerini ya da yorumlarını benimle paylaşır mısın? Bana bir email yazabilir ya da Instagram hesabımdan bana DM yoluyla ulaşabilirsin.