Hamile Meditasyonu Eğitimi

Doğuma Hazırlık Bölümü

Hamileliğinin son haftalarına hoşgeldin güzel anne adayı.
Hamile Meditasyonu Eğitiminin Doğuma Hazırlık bölümünde iki ses kaydı paylaşacağım seninle.

İlkinde senin doğuma hazırlamana odaklanacağız. İkinci kayıtta ise bebeğini doğuma hazırlamana ve hamilelik deneyimine veda etmene.

Başlamadan önce seninle kısa bilgiler paylaşmak istiyorum:

  • Bu çalışmayı yaparken kollarını ve bacaklarını çaprazlamadan oturmanı ya da uzanmanı tavsiye ediyorum. Vücut içindeki enerji akışının engellenmemesi için.
  • Çalışma öncesinde üzerine bir battaniye alabilirsin, derin gevşeme sırasında vücut sıcaklığın düşebilir çünkü.
  • Çalışma sırasında senden bazı renk ve şekilleri gözünde canlandırmanı isteyeceğim. Gerçekten bunları birebir görmeye çalışmana gerek yok, sadece içinden “Şu an bu rengi / şekli görüyorum” demen etkisini deneyimlemen için yeterli.
  • Yönlendirmelerimi takip ederken önceliğin kendi iç sesini duyabilmek olsun. Örneğin ben sağa git derken içinden bir ses sola git diyorsa, tercihin kendi iç sesini takip etmek olsun. Yönlendirmelerim sadece bir öneri. Kendi fikirlerini ve yaratıcılığını takip etmek sana daha büyük fayda sağlayacaktır ve bebeğine seni daha da yaklaştıracaktır eminim.
  • Daha rahat gevşeyebilmek ve konsantre olmak için sana önerim bir fon müziği eşliğinde bu çalışmaları yapman. Sadece sesime odaklanarak da rahat konsantre olacak olabilirsin. Ama eğer istersen, fon müziği olarak kullanabileceğin iki playlist tavsiye edebilirim sana.

Haydi ilk ses kaydıyla başlayalım!

https://videopress.com/v/eJph29zA?resizeToParent=true&cover=true&controls=false&preloadContent=metadata

Ikinci ses kaydını ise hamileliğinin 36. haftasını doldurduktan sonra yapmanı tavsiye ediyorum. Bebeği henüz hazır olmadığı bir çalışmayla strese sokmanı istemem. O yüzden lütfen 37. haftanın başına (37 + 0) kadar bekle bu çalışmayı yapmak için.

Ikinci çalışmamız modüler bir çalışma. Modüler derken neyi kastediyorum peki?

Bu çalışmayı, o anda senin ve bebeğinin hazır olduğu bölüme kadar uygulayıp ardından 32. dakikadan itibaren kapanış kısmına geçebilirsin.

Ses kaydı içinde bu kararı nasıl alacağına dair bir açıklama da var. Dikkat etmen gereken şey, çalışmayı yaparken akışı, bebeğinin tepkilerini ve yönlendirmeleri takip ederken zorlanıp zorlanmadığını gözlemlemek.

Eğer bebeğinin ya da senin işlenen konuya bir direnciniz olduğunu hissedersen, orada ses kaydını durdur ve 32. dakikadan itibaren devam et.

Çalışma sonunda deneyimlerini benimle paylaşmanı sabırsızlıkla bekliyorum.

Keyifli çalışmalar; sağlıklı ve kolay kavuşmalar!

Doğuma Hazırlık

Bana Ulaşın