Babalar Gününe Özel

Rahimdeki Bebekle Baglanma Meditasyonu Kaydı

pregnant woman wearing sheet holding flowers
Photo by Nina Hill on Pexels.com

Merhaba,

Başlamadan önce seninle kısa bilgiler paylaşmak istiyorum:

Çalışma öncesinde:

  • Çalışmaları yaparken kollarını ve bacaklarını çaprazlamadan oturmanı ya da uzanmanı tavsiye ediyorum. Vücut içindeki enerji akışının engellenmemesi için.
  • Yorgunsan ya da uykusuzluk sorunları yaşıyorsan, uzanarak yaptığın çalışmalarda uyuyakalma ihtimalin yüksek. Rahatlıkla uyuyakalmak için yine de uzanarak çalışmayı uygulamayı tercih edebilirsin.
  • Uyuyakalmadan, bilinçli bir şekilde çalışmaya katılmak istersen, rahat fakat mümkün olduğunca dik bir pozisyonda oturarak çalışmaya başlamanı öneririm.Eğer bulunduğun ortam serin bir ortamsa (24 derece altında): Çalışma öncesinde üzerine bir battaniye alabilirsin, derin gevşeme sırasında vücut sıcaklığın düşebilir çünkü.

Çalışma sırasında:

  • Senden bazı renk ve şekilleri gözünde canlandırmanı isteyeceğim. Gerçekten bunları birebir görmeye çalışmana gerek yok, sadece içinden “Şu an bu rengi / şekli görüyorum” demen etkisini deneyimlemen için yeterli.
  • Yönlendirmelerimi takip ederken önceliğin kendi iç sesini duyabilmek olsun. Örneğin ben sağa git derken içinden bir ses sola git diyorsa, tercihin kendi iç sesini takip etmek olsun. Yönlendirmelerim sadece bir öneri. Kendi fikirlerini ve yaratıcılığını takip etmek sana daha büyük fayda sağlayacaktır ve bebeğine seni daha da yaklaştıracaktır eminim.
  • Daha rahat gevşeyebilmek ve konsantre olmak için sana önerim bir fon müziği eşliğinde bu çalışmaları yapman. Sadece sesime odaklanarak da rahat konsantre olacak olabilirsin. Ama eğer istersen, fon müziği olarak kullanabileceğin iki playlist tavsiye edebilirim sana.

Haydi şimdi uygulamaya geçelim.

Keyifli çalışmalar; sağlıklı ve kolay kavuşmalar!

Şimdi nasılsın?

Çalışma sonrasında üzerinde bir hafiflik ve rahatlama hissediyor musun?

Eğer öyleyse, harika!

Eğer çalışma bitiminde üzerinde bir ağırlık ya da hüzün hissediyorsan, lütfen bunu benimle paylaş. Paylaş ki sana enerji şifa teknikleriyle destek olabileyim.

Bana bir email yazabilir, Instagram hesabımdan DM yoluyla ulaşabilirsin: